Godziny pracy logopedy

Rok szkolny 2014/2015

Od poniedzałku do piątku

9:30 - 14:00

W naszej szkole działa gabinet logopedyczny, który oferuje pomoc dzieciom z zaburzeniami i wadami wymowy. Wady słuchu, kłopoty w opanowaniu specyficznych głosek języka utrudniają osiągnięcie sukcesów szkolnych. Prawie wszystkie dzieci z zaburzeniami wymowy mają kłopoty w nauce,  w szczególności w zakresie czytania i pisania. Wczesne rozpoznanie i prowadzenie zajęć mogą wyrównać defekty.

Terapię logopedyczną prowadzi się indywidualnie w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń.Ćwiczenia obejmują pracę nad stanem świadomości  językowej, m.in. kształtowanie poprawnych form gramatycznych, pracę nad korygowaniem wymowy, wzbogacanie czynnego i biernego słownika dziecka. W nauczaniu prawidłowej artykulacji uwzględnia się ćwiczenia polegające na ustawieniu narządów mowy w celu uzyskania prawidłowego brzmienia, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia usprawniające motorykę narządów mowy.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego logopedę z dużym doświadczeniem, który korzysta zarówno z tradycyjnych metod, jak również posługuje się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, które uatrakcyjniają pracę. Wykorzystanie specjalistycznych programów komputerowych sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w terapii, bawią się i jednocześnie usprawniają wymowę.

Pani Elżbieta Piszczek - Kluza, logopeda gabinet logopedyczny