Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Logopeda


LOGOPEDA

KATARZYNA KUCHARSKA

 

Godziny pracy

Rok szkolny 2018/2019

 

poniedziałek: 10:45 – 14:35
wtorek:
10: 45 – 14:35
środa: 10: 45 – 14:35
czwartek: 10:45 – 15:30
piątek:
9:50 – 14:35

 

W naszej szkole działa gabinet logopedyczny, który oferuje pomoc dzieciom z zaburzeniami i wadami wymowy. Wady słuchu, kłopoty w opanowaniu specyficznych głosek języka utrudniają osiągnięcie sukcesów szkolnych. Prawie wszystkie dzieci z zaburzeniami wymowy mają kłopoty w nauce,  w szczególności w zakresie czytania i pisania. Wczesne rozpoznanie i prowadzenie zajęć mogą wyrównać defekty.


Terapię logopedyczną prowadzi się indywidualnie w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń.Ćwiczenia obejmują pracę nad stanem świadomości  językowej, m.in. kształtowanie poprawnych form gramatycznych, pracę nad korygowaniem wymowy, wzbogacanie czynnego i biernego słownika dziecka. W nauczaniu prawidłowej artykulacji uwzględnia się ćwiczenia polegające na ustawieniu narządów mowy w celu uzyskania prawidłowego brzmienia, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia usprawniające motorykę narządów mowy.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego logopedę z dużym doświadczeniem, który korzysta zarówno z tradycyjnych metod, jak również posługuje się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, które uatrakcyjniają pracę. Wykorzystanie specjalistycznych programów komputerowych sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w terapii, bawią się i jednocześnie usprawniają wymowę.

 gabinet logopedyczny

Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc