Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Biblioteka

Otwarcie księgozbioru w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Czytaj więcej...

30 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste otwarcie księgozbioru zakupionego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Symbolicznej ceremonii rozwiązania wstęgi dokonała pani wicedyrektor Barbara Pięta i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Michalina Myszkowska.

Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Czytaj więcej...

Nasza  szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który jest programem Ministerstwa Edukacji Narodowej na lata 2016-2020. Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Tydzień Bibliotek

Zokazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim) oraz Tygodnia Bibliotek uczniowie zostali zaproszeni na różne ciekawe imprezy:

  • na wystawę „Niewidomi i słabowidzący też czytają” prezentującą książki dotykowe, maszynę i papier brajlowski, tabliczkę i rysik do pisania. Eksponaty wypożyczone               z Polskiego Związku Niewidomych, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów                    i rodziców na zebraniach pionu kl. 1-2.
  • na warsztaty „Niewidomi i słabowidzący też czytają” prowadzone przez tyflopedagoga panią Renatę Kleszcz. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami pisania alfabetu dla niewidomych i w nim właśnie, za pomocą tabliczek i rysika, pisali swoje imiona. Pisali również, z trudem, na brajlowskiej maszynie. Posługiwali się innymi zmysłami niż wzrok „czytając” książki dotykowe „Czerwony Kapturek” i „Kopciuszek”. Dzięki takim zajęciom mogli wyobrazić sobie sposób czytania niewidomych kolegów.

Czytaj więcej...

Wyniki Powiatowego Czytelniczego Konkursu Walentynkowego „Najbardziej romantyczny fragment książki”

I miejsce

Joanna Jagiełło: „Zielone martensy”

I to nie magia chwili, wiem, że muszę jej to powiedzieć teraz, a nie kiedy indziej, niezależnie od tego, jaka będzie jej reakcja.

-Opia…-szepczę, bo struny głosowe jakby odmówiły mi posłuszeństwa- dla mnie… to coś więcej niż przyjaźń. Zapadła cisza.

-Tak?- pyta.

-Tak. Bo ja…chyba… a raczej na pewno cię kocham. Znowu cisza. Patrzę na nią,

a ona… Ona po prostu się uśmiecha. Uśmiecha się tak pięknie jak nigdy, nawet piękniej niż wtedy, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłem. I ja nie mogę już nic zrobić innego, tylko pocałować ten uśmiech. Całujemy się tak, kiedy nagle zaczyna podać śnieg. Opia odrywa się na chwilę ode mnie. Na krótką chwilę.

-Popatrz- mówi.-Pierwszy śnieg.”

Weronika Wyrwał – Gimnazjum w Dąbrowie Zielonej, opiekun: Barbara Majda

Czytaj więcej...

Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc