Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Sukces ucznia w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim

5 listopada br. miało miejsce uroczyste rozdanie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego. Sala Teatru Nowego w Zabrzu wypełniła się „młodymi poetami”. Wśród nich znalazł się Mateusz Gruszczyński – uczeń klasy 6a naszej szkoły.

To jego wiersz został opublikowany w XV tomie „Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”, a tematyka patriotyczna doskonale wpisała się w obchodzoną obecnie 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiersze młodych twórców, w tym utwór Mateusza, doskonale oddają słowa księdza Jana Twardowskiego: „Poezja jest światem przeżyć i refleksji” i Juana Luisa Vives’a: „Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów poetyckich.

Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc