Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Poznajemy przełom Warty

grodziskoW piątek 9 kwietnia 2010 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na kolejny rajd pieszy w ramach projektu "Częstochowa dla aktywnych". Tym razem celem naszej wędrówki był malowniczy przełom Warty w Mirowie i Jaskrowie.

Uczniowie orientowali mapę w terenie za pomocą kompasu. Celem pierwszego etapu rajdu był most w Jaskrowie. Wzbogacając naszą wiedzę przyrodniczą wędrowaliśmy dalej, aż na Przeprośną Górkę. W jej sąsiedztwie znajduje się wzgórze Gąszczyk z pozostałościami wczesnośredniowiecznego grodziska. Pozostały po nim ślady wałów i fosy. W sumie uczniowie pokonali prawie 10 kilometrów.

widok grodzisko

obraz 010 skala balika

w drodze 1 w drodze 2
Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc