Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Szóstoklasiści na "TY" z teatrem

IMG_00267 lutego klasy 6a i 6b pod opieką pp. Teresy Posiadały, Moniki Malinowskiej i Katarzyny Pęczkowskiej uczestniczyły w Teatrze im. Adama Mickiewicza w specjalnej lekcji. Poprowadziła ją p. Ewa Oleś, która krótko opowiedziała historię częstochowskiego teatru - jak się okazało w tym roku obchodzi on 85. rocznicę powstania.

Następnie przeegzaminowała młodych słuchaczy ze znajomości terminów, ponieważ temat lekcji brzmiał "Tworzywo teatralne"; "kto to jest inspicjent?", "co to są didaskalia?" - to tylko niektóre z pytań. Po chwili w dłonie dziewczynek i chłopców powędrowały rekwizyty, m.in. chleb, który wyglądał jak prawdziwy.
Na deser pozostało zwiedzanie gmachu teatru. Pani Oleś zaprowadziła szóstoklasistów pod scenę główną z zapadnią, do garderoby i do kostiumerni, gdzie w labirynecie wąskich ścieżek, wśród tysięcy kostiumów, można było się naprawdę zgubić! Niektórzy zdecydowali się przymierzyć różne nakrycia głowy, np. czapkę policjanta.
Każdy zajrzał także do "studni" z twarzami byłych i obecnych aktorów w formie graffitti.
Nikt się więc nie nudził, a członkowie kółka "Pół żartem, pół serio" szczególnie - przecież teatr to ich pasja...

IMG_0019IMG_0020IMG_0022IMG_0023IMG_0024IMG_0025IMG_0027IMG_0028
Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc