Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Na zdrowie! - przepisy naszych uczniów

20210207 102104

Pierwszy przeps na zdrową potrawę został wykonany przez Bartosza Stolarczyka z klasy 7a:

Składniki:

-1duże jajko 
- Łyżka płatków owsianych 
- Pół szklanki wody 
- 1 małe jabłko lub połowa średniego 
- 1 kopiata łyżka mąki pszennej 
- 1 łyżka mleka 
- 1 łyżeczka mleka 
- szczypta cynamonu 
- szczypta soli 
Przygotowanie krok po kroku:
1. Płatki owsiane ugotować na gęsto w ½ szklanki wody i przestudzić.
2.Oddzielić białko od żółtka. Żółtko wymieszać z cukrem, cynamonem, szczyptą soli, łyżką mleka i z przesianą mąką. Dodać jabłko i ponownie wymieszać.
3.W osobnym naczyniu ubić białko na sztywno, a następnie dodać do reszty i delikatnie, dokładnie wymieszać.
4 Na patelni rozgrzać niewielką ilość oleju. Wlać ciasto, zmniejszyć płomień na bardzo mały, a patelnię przykryć pokrywką. Smażyć, aż omlet od spodu nabierze brązowego koloru i będzie się dało go przewrócić. Najlepiej użyć do tego pokrywki, gdyż omlet jest bardzo delikatny.
5 Po przewróceniu na drugą stronę można dodać jeszcze odrobinę oleju i smażyć chwilę pod przykryciem, po czym dosmażyć jeszcze chwilę bez przykrycia. Podawać z cukrem, jogurtem albo innymi ulubionymi dodatkami.
 
 
 
IMG 9518 3
Autorem kolejnego jest Antonina Kowalczyk z klasy 6a:

Sałatka Warzywna

Składniki:

Sałata

Rukola

Pomidorki koktajlowe

Papryka czerwona, żółta, zielona

Oliwki

Ser feta

2 ząbki czosnku

3 łyżki oliwy

Sól i pieprz

Sposób przygotowania:

Umyć wszystkie warzywa i osuszyć. Do dużej misy wrzucić „poszarpaną” sałatę. Następnie dodać rukolę i odsączone oliwki. Pokroić w kostkę paprykę i ser feta. Pomidorki koktajlowe przekroić na pół. Potem wszystko wrzucić do miski i zalać przygotowanym sosem z oliwy, przeciśniętego czosnku, soli i pieprzu.

Smacznego!!!

 

Edycja tekstu i zdjęcia: uczniowie

Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc