Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Osiągnięcia

Osiągnięcia  uczniów w konkursach przedmiotowych i artystycznych w II semestrze

w roku  szkolnym 2016/2017 

Uczniowie z klas I – III Gimnazjum nr 10 z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

 

Lp  Pełna nazwa konkursu

Uczniowie

Klasa

Przygotowujący Osiągnięcia

1.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z WOS

M. Sosnowski – kl.III b p. Norbert Ogrodnik laureat

2.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z chemii

Ł. Krasiejko – kl.III b p. J. Nowak laureat

3.

Powiatowy konkurs Językowy

„ BRAINIAC”

D. Praski –  kl.III b

M. Sosnowski-  kl.III b

p. J. Radecka

I miejsce

IV miejsce

4.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Częstochowie

„ Częstochowa to dobre miasto”

O. Maszewska – kl. II a

P. Kucharek – kl. III a

G. Majak – kl. III b

p. K. Kucharska

p. A. Szlęzak

p. I. Surga-Piatek

III miejsce

5.

Konkurs na pocztówkę

„ Częstochowa w XIX w”

H. Grzebieluch – kl. IIa p. A. Szymanek wyróżnienie

 

 

Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych i artystycznych w I semestrze

w roku szkolnym 2016-2017 .

Uczniowie z klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 54 z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

Lp

Pełna nazwa konkursu

Uczniowie

Klasa

Przygotowujący

Osiągnięcia

1.

Międzyszkolny Konkurs

Plastyczny „Dary jesieni”

M.Gruszczynski- IVb

p. Renata Kleszcz

I Miejsce

2.

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny

„Żyj zdrowo”

P.Kłosowska-VIa

P.Jasiurski-IVb

p. Joalanta Kostka

p. Agnieszka Gonera

II miejsce

wyróżnienie

3.

Powiatowy Konkurs „Keen on Reading”

P. Kłosowska

Z. Spruch

K.Caban

E. Krasiejko-VIa

p. Małgorzata Piotrowska

III miejsce

4.

Ogólnopolski Konkurs Multitest z Matematyki

M. Kupczyk

M. Żelezinski

Sz. Zdunek-IVa

K. Kamala-VIc

p. Marzena Nurek

P. Barbara Nowak

Laureat

Laureat

Wyróżnienie

wyróżnienie

5.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki

K. Kamala-VIc

p. Marzena Nurek

II etap

6.

XVI Międzypowiatowy Konkurs Historyczny „ Czy znasz hist0rię Częstochowy i regionu”

M. Żeleziński-IVa

p. Norbert Ogrodnik

III etap

7.

II Powiatowy Konkurs o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza

M. Żeleziński-IVa

K. Pietras- VIa M.

Spruch -VIa

p. Monika Malinowska

p. Katarzyna Pęczkowska

I miejsce

8.

„ Moja pasja, mój zawód”

Edycja konkursu na projekt edukacyjny

M. Pulcer- VIa

p. Celina Wawrzak

II miejsce

9.

Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Przyroda na liściu malowana”

E. Krasiejko-VIa

p. Celina Wawrzak

wyróżnienie

10.

IV Powiatowy Konkurs Muzyczny „Na świąteczną nutę”

G. Kozak-IVb

p. Joanna Janikowska

II miejsce

11.

Powiatowy Konkurs na plakat w jęz. angielskim-„William Shakespeare”

E. Krasiejko

P. Kłosowska

A. Bejm

p. Małgorzata Piotrowska

II miejsce

I miejsce

wyróżnienie

12.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w jęz.angielskim

G. Kozak-IVb

R. Paciepnik-VIc

E. Krasiejko-Via

W. Pruś-VIa

p. Joanna Janikowska

p. Małgorzata Piotrowska

p. Renata Białas

wyróżnienie

Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych i artystycznych w I semestrze

w roku szkolnym 2016-2017 .

Uczniowie z klas I – III Gimnazjum nr 10 z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

Lp

Pełna nazwa konkursu

Uczniowie

Klasa

Przygotowujący

Osiągnięcia

1.

VII Międzyszkolny Konkurs

Plastyczny „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

Ł. Krasiejko-IIIb

p. Renata Kleszcz

I miejsce

2.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z chemii

Ł. Krasiejko-IIIb

p. Justyna Nowak

przejście do II etapu rejonowego

3.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z WOS

M. Sosnowski-IIIb

p. Norbert Ogrodnik

przejście do II etapu

 

 

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 10 w roku szkolnym 2013/2014

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w roku szkolnym 2013/2014:

-        Nagrodę Prezydenta M. Częstochowy dla uczniów uzdolnionych otrzymała uczennica klasy IIIA gimnazjum – Zuzanna Radecka

-        Uczniowie klasy IB gimnazjum zajęli I miejsce w cyklu edukacyjnym „Gra Energetyczna” w kategorii szkół gimnazjalnych.

-        I miejsce w Małym Finale i tytuł finalistki Ogólnopolskiego Konkursu OjczyznyPolszczyzny 2014 w klasyfikacji szkół gimnazjalnych – Małgorzata Góra,

-        IV miejsce i tytuł finalisty w XI Regionalnym Konkursie Językoznawczym „Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie’’ pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – Małgorzata Góra,

-        Sukcesy w konkursach wokalnych: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Sancta Maria w kategorii gimnazjów, II miejsce w II Powiatowym Festiwalu Piosenki, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Przeboje są wśród nas”, wysokie miejsca w międzyszkolnych konkursach piosenki – Katarzyna Słowińska, Adriana Jełowicka,

-        2 wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla młodzieży szkolnej – Paula Piątkowska, Julia Sokołowska,

-        II miejsce w Powiatowym Konkursie „Genetyka – korzyści i zagrożenia” – Alicja Krawiec,

-        IV miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt – zawody rejonowe,

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2014
 
Rok szkolny 2010/2011

Natalia Prosińska - laureat Konkursu Przedmiotowego - Język angielski
Martyna Piotrowska - laureat Konkursu Przedmiotowego - Wiedza o społeczeństwie
Michał Marzec - finalista Konkursu Przedmiotowego - Wiedza o społeczeństwie
Michał Marzec - finalista Konkursu Przedmiotowego - Język polski
Agnieszka Knaś - finalista Konkursu Przedmiotowego - Język polski


Rok szkolny 2009/2010

Aleksandra Pulcer - I miejsce w wojewódzkim konkursie "Życie bez ryzyka"
Gabriela Poch, Michał Siwek - finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
Agnieszka Knaś - wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym "Dzieje w twórczości Jana Matejki"
Katarzyna Biegańska - III miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym pt. "Książkowy zawrót głowy"
Agnieszka Jońska - wyróżnienie w powiatowym konkursie "Wiosna, wiosna... wiosna ach to ty"
Michał Siwek, Ada Mazur - III miejsce w miejskim konkursie "Daj śmieciom kosza"
Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc