Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

LogopedaW naszej szkole działa gabinet logopedyczny, który oferuje pomoc dzieciom z zaburzeniami  i wadami wymowy. Wady słuchu, kłopoty w opanowaniu specyficznych głosek języka utrudniają osiąganie sukcesów szkolnych. Prawie wszystkie dzieci z zaburzeniami wymowy mają kłopoty w nauce,  w szczególności w zakresie czytania i pisania. Wczesne rozpoznanie i prowadzone zajęcia mogą wyrónać defekty.

Terapię logopedyczną prowadzi się indywidualnie w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia się zaburzeń. Ćwiczenia obejmują pracę nad stymulacją świadomości językowej, m.in. kształtowanie poprawnych form gramatycznych, pracę nad korygowaniem wymowy, wzbogacanie czynnego i biernego słownika dziecka. W nauczaniu prawidłowej artykulacji uwzględnia się ćwiczenia polegające na ustawieniu narządów mowy w celu uzyskania prawidłowego brzmienia, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia usprawniające motorykę narządów mowy.  

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego logopedę z dużym doświadczeniem, który korzysta zarówno z tradycyjnych metod, jak również posługuje się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, które uatrakcyjniają naukę. Wykorzystanie specjalistycznych programów komuterowych sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w terapii, bawią się i jednocześnie usprawniają wymowę. 

logopeda
gabinet_logopedyczny_2

Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc