Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Wyniki Konkursu Walentynkowego

Wyniki Powiatowego

Czytelniczego Konkursu Walentynkowego

pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

 

I miejsce

Konrad Czaja

Gimnazjum nr 3

 „Wolę jedno życie z Tobą, niż samotność przez wszystkie ery tego świata”

                                         J.R.R Tolkien „Władca Pierścieni”

II miejsce

Weronika Klimczyk 

Gimnazjum nr 20

 „Za każdym razem, kiedy myślę, że brakuje kawałka mnie, ty mi go dajesz”

                                             Cassandra Clare  „Dary Anioła. Miasto Rajskiego Ognia”

III miejsce

Laura Gęsikowska

Gimnazjum nr 10

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie się sobie przyglądać,

lecz aby potrzeć razem w tym samym kierunku”

Antoine de Sain-Exupéry „Mały książę”

Wyróżnienie

                              Anna Balt

                                    Gimnazjum nr 14

„Kocham Cię. Będę Cię kochał do dnia, w którym umrę.

A jeśli jest po tym jakieś życie, to wtedy też będę Cię kochał”

Cassandra Clare „Miasto szkła”

                                                       Wyróżnienie

Basia Wochal

Gimnazjum nr 3

„Dziś kocham Cię bardziej niż kiedykolwiek. Jutro będę Cię kochał jeszcze bardziej. Potrzebuję Cię najbardziej na świecie, pragnę Cię najbardziej na świecie. Jestem pięćdziesięcioletnim mężczyzną, a przychodzę do Ciebie, czując się jak zakochany nastolatek i prosząc Cię, żebyś dała mi szansę i pozwoliła być z tobą. Rosie, kocham Cię całym sercem. Zawsze Cię kochałem, nawet gdy miałem siedem lat i skłamałem, że zasnąłem na dyżurze mikołajowym, kiedy jako dziesięciolatek nie zaprosiłem Cię na moje urodziny, kiedy w wieku osiemnastu lat musiałem przeprowadzić się do Ameryki, w dniu naszych ślubów, chrztów, urodzin i wtedy, gdy się pokłóciliśmy. Kochałem Cię przez wszystkie te lata. Uczyń mnie najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem i bądź ze mną."

Cecelia Ahern  „Na końcu tęczy”

Wyróżnienie

Aleksandra Cupriak kl. III A

Gimnazjum nr 5

[…] Szedłem na obiad do jakiejś niedrogiej restauracji. Niosła obrzydliwe, niepokojąco żółte kwiaty. Diabli wiedzą, jak się te kwiaty nazywają, ale są to pierwsze kwiaty, jakie się wiosną pokazują w Moskwie. Te kwiaty rysowały się bardzo wyraziście na tle jej czarnego płaszcza. […] Wstrząsnęła mną nie tyle jej uroda, ile niezwykła, niesłychana samotność malująca się w tych oczach. Ruszyłem jej śladem. Szliśmy bez słowa tym smutnym, krzywym zaułkiem, ja po jednej jego stronie, ona po drugiej. […] Męczyłem się, ponieważ wydało mi się, że muszę z nią pomówić i bałem się, że nie powiem ani słowa, a ona tymczasem odejdzie i nigdy już jej więcej nie zobaczę. […] To właśnie ona odezwała się nieoczekiwanie: -Podobają się panu moje kwiaty?- Dokładnie pamiętam dźwięk jej głosu, taki dosyć niski, ale załamujący się niekiedy i chociaż to głupie, wydało mi się, że żółte, brudne mury uliczki powtarzają echem jej słowa. Spiesznie przeszedłem na tę stronę, po której szła ona, podszedłem do niej i odpowiedziałem: -Nie- Popatrzyła na mnie zdziwiona i ja nagle i najzupełniej nieoczekiwanie zrozumiałem, że przez całe życie kochałem właśnie tę kobietę! […]

Michaił Bułhakow  „ Mistrz i Małgorzata”

Wyróżnienie

Beata Pleszyniak kl. II

Gimnazjum nr 21

„Zrobiłbym dla Ciebie wszystko, nawet gdybym miał sprzeciwić się własnej naturze.

Dla Ciebie wyrzekłbym się wszystkiego, co posiadam, nawet dyszy.

Jeżeli to nie jest miłość, nie umiem zaofiarować Ci niczego więcej”.

Becca Fitzatrick „Cisza”

      Wyróżnienie

Magdalena Glin

Zespół Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

…” pozostań przy mnie na zawsze- przybierz jaką chcesz postać- doprowadź mnie do obłędu, tylko nie zostawiaj mnie samego w tej otchłani gdzie nie mogę cię znaleźć!

Nie mogę żyć bez mojego życia.

Nie mogę żyć bez mojej duszy”..

Emili Bronte „Wichrowe Wzgórza”

Circuit Maroc
Excursio Maroc
Argan Maroc
huile argan Maroc